Konferencja „Rak to nie wyrok” – Podsumowanie

 

  „Rak to nie wyrok” to hasło przewodnie konferencji zorganizowanej dn. 11.04.2016 r. w restauracji Emocja w Łęcznej, w której uczestniczyło 79 osób, mieszkańców Łęcznej, Lublina i okolicznych gmin powiatu łęczyńskiego.

Program spotkania obejmował wystąpienie prezes Stowarzyszenia Kol. Anny Wróbel, krótką, osobistą prezentację Koleżanek Amazonek i indywidualną relację o zmaganiach z chorobą nowotworową inicjatorki wydarzenia  Kol. Justyny Karaś.

W Konfrencji wzięło udział 20 członkiń, pozostałych sześć nie mogło uczestniczyć ze wględów zdrowotnych.

Prelegenci: lekarz COZL-u onkolog  dr P.Marcin Zając,  rehabilitantka P. Agnieszka Kopeć, dietetyczka P. Agnieszka Kosk, psycholog  tą P.Iweta Czerwonka w sposób rzeczowy i profesjonalny przekazali wiedzę na temat profilktyki chorób nowotworowych, samobadania piersi, działań związanych z właściwym odżywianiem, a także postępowaniem rehabilitacyjnym po operacji piersi, czy psychicznym nastawieniem związanym ze zmaganiami z rakiem. Wystąpienia poszczególnych osób zebrni na bieżąco przyjmowali z dużym zainteresowaniem zarówno w trakcie wykładów, jak i  w czasie indywidalnych rozmów przy kawie.

Zaprosiłyśmy również stylistę fryzur P. Mateo Dobraczyńskiego i makijażystkę P. Jagodę Górę, którzy  w obecności uczestników udowodnili, iż „Amazonki, tym razem Józia, Ula i Hania, są piękne”, co wywołało szeroki aplauz przybyłych.

Planując organizację konferencji, wzięłyśmy pod uwagę stworzenie wśród uczestników przyjemnej, niepowtarzalnej atmosfery, aby oswajanie się z wiedzą  o profilaktyce nowotworowej nie było szokiem, a zrozumieniem dla wprowadzania w życie zasad  zgodnych ze zdrowym trybem życia. Chciałybyśmy, aby  pozostało przekonanie, że jeśli nasi bliscy albo my sami zmagamy  się z chorobą nowotworową, nie zapominajmy o haśle przewodnim dzisiejszego wydarzenia, które brzmi „Rak to nie wyrok” przecież.

Apetycznie zaserwowny przez obsługę restauracji Emocja poczęstnek z przekąskami, kawą, herbatą, owocami, ciastkami ( mało słodkimi 🙂 ) w pewnym sensie przyczynił się do osiagnięcia tego zamierzenia.

Wiemy już, że konferencja „Rak to nie wyrok” została przyjęta z dużym zainteresowaniem, ale mamy świadomość, iż jednorazowe działanie  nie jest wystarczające, dlatego też chciałybyśmy, aby tego typu wydarzenie wpisało się w tradycję naszego miasta.

Dziękujemy bardzo. Darczyńcom, których wsparcie pomogło w organizacji spotkania. Są to: Korporacja Gwarecka SA „Bogdanka”, Zarząd Spółki Lubelski Węgiel SA „Bogdanka”, Związki Zawodowe „Kadra” Lubelski Węgiel SA, Starostwo Powiatu Łęczyńskiego, właścicielki: sklepu Dewocjonalia P. Barbara Franaszczuk, kwiaciarni  P.Elżbieta Lewkowicz, restauracji Emocja P. Teresa Barszcz i P.Liliana Demczuk

Szególne słowa podziękowania kierujemy wymienionym wcześniej prelegentom i inicjatorce konferencji najmłodszej naszej Koleżance  Amazonce Justynce Karaś. Justynko, tak trzymaj!!!

Członkinie i Zarząd Stowarzyszenie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia