Nasze Porady

Nasze porady

Doświadczenie innych nie musi być Twoim doświadczeniem. Twój organizm jest niepowtarzalny, będzie chorował i zdrowiał we właściwy dla siebie sposób. Żyjesz i możesz z tego życia korzystać. Pytanie, czy zechcesz zauważyć, że każdego dnia jest powód, aby wstać i się uśmiechnąć.

 

Jeśli dowiedziałaś się, że masz raka piersi…

 

Dla większości kobiet stwierdzenie u nich raka piersi stanowi silny wstrząs psychiczny. Jeśli to spotkało Ciebie, być może zadajesz sobie pytanie: dlaczego to spotkało akurat mnie?

W następstwie może pojawić się poczucie krzywdy, rodzą się uczucia gniewu i buntu, wreszcie rozżalenie i strach przed przyszłością. Jednocześnie gdzieś głęboko w Tobie odzywa się wołanie o ratunek, pomoc, o uzdrowienie. Jest przecież tyle powodów, dla których chcesz być zdrowa i Cieszyc się życiem!

 

Dlatego – mimo odczuwanego niepokoju i pośród chaosu myśli – zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj: to co Cię spotkało jest ciężkie i trudne, ale jest to również wyzwanie. Wyzwanie, które warte jest Twojego zaangażowania i wymaga współpracy z zespołem terapeutów, rodziną i innymi ludźmi, którzy chcą i mogą Ci pomóc. Nie jesteś z tym problemem sama!

Jest wiele kobiet, które wyleczyły się z raka piersi i od lat cieszą się zdrowiem. Wiele z nich spotkasz w naszym Stowarzyszeniu Kobiet Amazonki w Łęcznej.

 

Włącz się aktywnie w proces leczenia z głęboką wiarą w powodzenie i pomyślne rezultaty podejmowanych działań.

 

 

 

Bądź swoim sprzymierzeńcem w leczeniu

 

Otwórz się na różne formy leczenia proponowane przez specjalistów. Ich uboczne skutki, choć mogą być przykro odczuwane, są przemijające. Uwierz w pozytywne efekty terapii.

 

Jeśli masz osoby, którym ufasz – rodzinę, bliskich przyjaciół – porozmawiaj z nimi otwarcie o swych uczuciach i rzeczywistych problemach. Przyniesie Ci to ulgę w stanach silnych napięć psychicznych i pogłębi waszą wzajemną więź.

 

Bądź dla siebie łagodna i wyrozumiała. Pozwól sobie na swobodne przeżywanie swych uczuć. Jeśli masz potrzebę płaczu, płacz. To najlepszy sposób na zmniejszenie napięcia.

 

Ćwicz, uprawiaj jakiś sport, bądź aktywna fizycznie – to doskonały sposób, aby pozbyć się nagromadzonego napięcia i agresji. Jednak nie forsuj się! Gdy jesteś zmęczona – przestań.

 

Naucz się relaksować i odpoczywać. Zwróć uwagę na znaczenie drobnych przyjemności. Odszukaj lub powróć do swoich ulubionych zajęć.

 

Nie porównuj się do innych. Każdy ma swoje tempo powrotu do zdrowia i równowagi psychicznej.

 

Korzystaj z pomocy specjalistów – lekarzy, psychologów, rehabilitantów. Nie bój się prosić o wsparcie. Z pomocą mogą przyjść Ci także kobiety z naszego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki. One mogą pomóc Ci znaleźć drogę powrotu do satysfakcjonującego życia i odzyskania poczucia bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz